O mně

Jsem kouč a vedu lidi k tomu, aby se jim žilo lépe. Aby našli svoje řešení, svoji cestu, svoje štěstí.  A aby opustili to, co jim v životě překáží nebo jim neslouží. 

Pomáhám lidem najít lepší práci a firmám najít ty nejvhodnější zaměstnance. 

Podporuji ženy v tématech práce, rodiny, životního směřování a rovnováhy.

Můj příběh

Jsem Radka. Žiji život, ze kterého mám docela radost.

Jednoho dne jsem si uvědomila, že jsem došla tam, kam jsem chtěla už jako malá – „sedět s lidmi na židlích a povídat si, pomáhat jim“.

Jen jsem tenkrát málo věřila tomu, že i já mohu následovat svůj vnitřní hlas a jít si za tím, co chci.

Nyní na těch židlích sedím. Podporuji lidi na jejich cestách a to hlavně koučováním. Mám fajn rodinu – hezký vztah s mužem a 3 pořád ještě docela malé děti.

Dělám věci tak, jak potřebuji. Už konečně slyším svůj vnitřní hlas, co mi dobře radí už pěknou řádku let.

Vždycky to tak ale nebylo.

Jako malá jsem se naučila dělat to, co se ode mě čeká, něco, co bude vyhovovat, „aby lidi neřekli“.

Chtěla jsem studovat psychologii. Ale doma to v těch osmnácti neprošlo. Tak jsem vystudovala práva a k tomu ještě bakaláře na ekonomii.

Pár měsíců po škole jsem pracovala jako koncipient v advokátní kanceláři.

Do téhle práce jsem se teda nikdy netěšila, dělalo se mi tam často i fyzicky špatně. Pálily mě oči, objevila se jakási alergie, byla jsem nešťastná. Celé to bylo spíš trápení než cokoli jiného.

Moje vzdělání a výcviky

Akreditace GPO (Gestalt Practitioner in Organisations) 2022 udělená (EAGT)  (Evropskou Asociací pro Gestalt Terapii) deklarující profesionalitu při praktikování Gestalt přístupu ve firmách a organizacích - např. při koučování 
Psychoterapeutické minimum 2022-2023 roční studijní program–teoretické terapeutické vzdělání
Creative Gestalt 2011-2012 navazující akreditovaný výcvik koučinku, Gestalt Essence s.r.o. - výcvik -1 rok
Koučink s Gestalt přístupem 2009-2010 akreditovaný výcvik koučování, Gestalt Essence s.r.o. - výcvik - 1 rok 
Sebezkušenostní výcvik Gestalt terapie 2009-2011 – výcvik Gestalt v pracovním a osobním kontextu, Institut pro Gestalt terapii IVGT (2 roky)
Sebezkušenostní výcviková škola Sofie – práce s barevnou terapií Aura-soma, základy krizové intervence a psychosociálních pravidel a další (3 roky) 
PBSP (Pesso Boyden System Psychomotor) – dlouholetá účast na sebezkušenostní skupině (10 let)
Přirozený projev – dlouhodobý cyklus workshopů autentické sebeprezentace a další seberozvojové semináře a výcviky 

Pracovní zkušenosti

-kouč 
-kariérní poradkyně
-podporovatelka žen 
-lektorka kurzů
-senior konzultantka ve vzdělávací a poradenské společnosti
-konzultantka v personální agentuře
-HR specialistka v zahraničních firmách

Moje záchrana

Naštěstí mě z mojí advokátní „kariéry“ vysvobodila parta lidí a možnost s nimi cestovat po Indii a dalších asijských zemích a pak se podívat i do Austrálie.  Abych si na to tam mohla zpětně „dovydělat“.

Byl to skvělý úprk z místní reality. Patnáct měsíců zážitků, svobody, samostatnosti, srandy i duchovního hledání s možností ujasnit si, kdo jsem a co chci.

Cestování po Indii bylo od vždy mým snem.  Ano, člověk si má plnit své sny! Kromě opravdu úžasných zážitků jsem nabrala také sílu a sebevědomí a to hlavně při pobytu v horách, vysoko v Himalájích.

A potom

Po návratu jsem se odvážila zahodit právnickou kariéru! Přesměrovala jsem se do oblasti náboru lidí, práce v personálce mě moc bavila.

Potom jsem nabrala ještě další zkušenosti, pracovala jsem v v interním HR a následně v tréninkové společnosti. Školila jsem lidi, dělala assessment a development centra. Všechno bylo fajn, s mým optimistickým laděním vlastně bezva, ale vždy tam byly nějaké ústupky.

Vlastně jsem nikdy nevěřila, že je možné dělat, to co chci, už HNED teď. Stále jsem měla pocit, že TO ještě nejde. Že jsem ještě mladá, že ještě můžu žít “nanečisto” a že to ONO, to bude AŽ… AŽ CO? To už ani nevím.

A co mi vlastně opravdu pomohlo?

Během celé té doby jsem byla nadšený "seberozvíječ" – prošla jsem spoustou kurzů a dlouhodobých výcviků, získala certifikáty, přečetla moře knih. Navštěvovala jsem terapeuticky vedené seberozvojové skupiny, vyzkoušela individuální terapii.

Taky jsem i nadále hodně cestovala po světě a to spíš do méně rozvinutých zemí. Vždycky se to nějak povedlo někam vyrazit aspoň na 3 týdny, často i na více. Vidět věci z nadhledu, poznat, že normální je vlastně téměř vše, srovnat si hodnoty. To vše mi dělalo při cestování tak dobře.

Ale opravdu zásadní pro mě nakonec bylo seznámení s Gestalt terapií na výcviku Gestalt v pracovním a osobním kontextu.

A naprosto nejzásadnější potom seznámení s koučováním. Takhle jde měnit život? Nadšení největší!

Vstoupila jsem do koučovacího výcviku Gestalt Essence. Následně jsem pokračovala ještě v pokračujícím výcviku Creative Gestalt. Začala jsem koučovat lidi a najednou se mi rozsvítilo.

Ano, seděla jsem na těch židlích a povídala si s lidmi, podporovala je. Můj dávný obraz se naplnil. Přesně tak, jak jsem si to kdysi představovala.

Jenže uplynulo 15 let. Kdybych důvěřovala tomu, co jsem hluboko v sobě věděla, přišlo by to dřív.

Kdybych dělala věci, co se mnou rezonují a těm ostatním se vyhnula, bylo by to jednodušší. Ale bylo to, jak to bylo.

Neměla jsem tenkrát podporu. Kdybych ji měla bylo by vše jinak. A proto jsem nyní ráda podporou pro ostatní. Vidím v tom smysl.

Vidím smysl ve vědomém žití a je jedno, jak se k němu člověk dostane. Koučování je jedním ze způsobů a já ho mám ráda.

Pokud jste přečetli můj příběh až sem, děkuji. A také vřele děkuji za  příběhy, které se mnou sdílíte, ze kterých se toho tolik učím.