Cesta do nové práce – nejdřív se zastavte !

Skočit z jednoho nevyhovujícího vztahu rovnou do dalšího je podobné jako skočit z jedné práce do druhé.

Nedávno mi plně došlo, jak jsou si tyto dvě věci podobné.

Pracovala jsem s klientkou, která vážně zvažovala odchod z práce. Měla zájem o koučování a možná časem o kariérní poradenství. Během naší práce i uvědomila, co všechno jí v práci nevyhovuje a ujasnila si, že tam už nechce být. Také ovšem objevila situace a potíže, které zažívala i předchozích zaměstnáních a zvědomila si tento stále se opakující prvek. A také viděla, jak moc všechna tato témata souvisí i s jejím osobním životem.

Dala v práci výpověď. V mezičase díky koučování na různých tématech zapracovala. A ono se něco změnilo. Když jednou přišla na setkání, málem jsem jí nepoznala. Vyzařovala z ní velká síla, odhodlání a jistota. A měla jasno v tom, kam chce dále směřovat.

Také mimochodem zjistila, že ta její práce už není tak nesnesitelná, jak se předtím zdálo. Přesto měla jasno v tom, že potřebuje nové pracovní prostředí. Protože ona už se do toho starého nehodí.

Teprve v tomto svém novém nastavení začala hledat novou práci.  A to je ohromný rozdíl.

Nové nastavení = nový typ práce, noví kolegové, nový způsob vztahování se k ostatním spolupracovníkům i nadřízeným.

Zastavení se v životě, práce na sobě, celkové vyladění a doplnění energie hraje zásadní roli ve všem. A je skvělé, pokud si ho občas lze dopřát.

Také hodně pomáhají cesty do dalekých krajin🌴. Ten nadhled a odpoutání se od běžného života dělá zázraky. A pokud to nejde – i čas zarezervovaný pravidelně ve vašich diářích výhradně jenom pro Vás vyplněný něčím, co milujete❤️, je také super. Malý krok je vždycky lepší než žádný.

A když se vrátím k té paralele vztahy x práce – většina vztahů, které začnou hned poté, co se partneři rozejdou, nevydrží. A hlavně noví partneři bývají často kopie těch předchozích. Ačkoli si všichni myslí, že tentokrát to bude už jinak. Nebude.

Je potřeba změnit něco uvnitř, aby se změnilo něco vně.

Jsem moc ráda, že propojení kariérního poradenství s koučováním mi dává možnost pomáhat lidem komplexněji. Že nejde jen o to, jak si upravit životopis, jak se chovat na pohovoru nebo na Assessment centru. Ale že mohu s klienty prostřednictvím koučování zapracovat i na tématech a životních přesvědčeních, která prostupují celý život.

Udělejte si jasno v tom, co je pro Vás v nové práci důležité. K tomu stačí chvíli klidu, tužka a papír.

Pokud by někdo cítil, že ho něco podobného oslovuje, ozvěte se. Pracuji na živo v Praze👥 nebo i v on-line modu💻.

Radka Rajmonová
Jsem kouč a vedu lidi k tomu, aby se jim žilo lépe. Aby našli svoje řešení, svoji cestu, svoje štěstí.  A aby opustili to, co jim v životě překáží nebo jim neslouží.  Pomáhám lidem najít lepší práci a firmám najít ty nejvhodnější zaměstnance.  Podporuji ženy v tématech práce, rodiny, životního směřování a rovnováhy. Můj příběh si přečtěte zde
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.